Złota Góra Na Różowo

Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” to nowy pomysł w zakresie profilaktyki zdrowia Fundacji „Nasze Dzieci” zachęcajacy do integracji społecznej mieszkańców Powiatu Kartuskiego poprzez promowanie zdrowia, prowadzenia zdrowego stylu życia,  a także warsztatów nakłaniających do przeciwdziałania chorobom kobiecym i nie tylko…

Ambasadorka wydarzenia, znana psycholog kliniczna i sportowa, seksuolog i terapeuta dr Milena Lachowicz, pracownik naukowo – dydaktyczny Katedry i Kliniki Onkologii oraz Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku zachęcała kobiety do aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Uczestnicy mogli na bazie fantomów odkryć wiele ciekawostek wokół profilaktyki zdrowia. W uzupełnieniu Reha Menager Katarzyna Barańska poprowadziła warsztaty z zakresu ABC Pacjenta w zakresie możliwości i dostępności do usług w zakresie NFZ.

Warsztaty zdrowia psychicznego odbyły się pod kierunkiem dr Magdaleny Kloskowskiej – Górskiej.  Podczas spotkania swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzieliła się m.in. honorowy Konsul Generalny Szwecji w Gdańsku Pani Magdalena Pramfelt. Odbyły się spotkania wokół ogólnopolskiego przedsięwzięcia Różowej Skrzyneczki z przedstawicielkami Fundacji Różowa Skrzyneczka , wykład poprowadziła Martyna Baranowicz z Wrocławia.

Fundacja na rzecz promowania Wykluczenia menstruacyjnego zakupiła 8 różowych skrzyneczek, gdzie jedna została przekazana i  pozostanie w CSWiPR na Złotej Górze, miejscu szkoleń dzieci i młodzieży. Pozostałe trafia do szkół na terenie powiatu kartuskiego.

W ramach aktywności ruchowej przy wsparciu Fundacji Aktywnie i Zdrowo dyrektor Marta Wasążnik na jachtach 2020.Odbyły się regaty ( przy wsparciu Panów). Natomiast zwycięstwo trafiło  do załogi żeńskiej, najmłodszą sterniczką Zofią Wolską.

Atrakcją wieczoru sobotniego był  koncert szantowy w wykonaniu Waldemara Mieczkowskiego i zespół zorganizowanego przez Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach. Koncert odbył się na Marinie. Skrót  z koncertu   https://www.facebook.com/cswipr/videos/366514175111171

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie grający na instrumentach muzycznych, gitara, na świeżym powietrzu i tekst „Kartunry STOLICA KASZUB KARTUSKIE CENTRUM KULTURY Burmistrz Kartuz Kartuskie Centrum Kultury Serdecznie zaprasza na koncert szant 28 sierpnia na godz. 19.00 ZŁOTA GÓRA k/ KARTUZ Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Waldemara Mieczkowskiego z zespołem Kpt. Żeglugi Wielkiej „Zawisza Czarny" MONITpROW Udział w koncercie NIEODPŁATNIE”

Partnerzy realizacji przedsięwzięcia:

Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach, Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze – Gmina Kartuzy, Fundacja Aktywnie i Zdrowo, RAKQUT, Różowa Skrzyneczka.

Patronat medialny: Kartuzy.info

Może być zdjęciem przedstawiającym róża i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i ludzie stojąRóżowe Regaty podbiły Złotą Górę

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Magdalena Pramfelt, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Może być zdjęciem przedstawiającym Hanna Kajeta, wyścigi łodzi, stoi, żaglówka i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Magdalena Pramfelt, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FUNDACJA NASZE DZIECI POWIAT AR Zadanie jest wspótfinansowane przez Powiat Kartuski KARTUS CENTRUM KULTURY Kartury STOLICA 20 FUNDACJA aktywnie zdrowo WSPIERANIE ZACHOWAŃ PROZDROWOTNYCH PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA RAKOUT PATRONAT MEDIALNY info KARTUZY różowa skrzyneczka Dziękujemy!”