Zakończenie sezonu żeglarskiego „regatowego”

W pierwszą sobotę października na terenie CSWiPR zakończyliśmy regatowy sezon żeglarski w wyścigu o Błękitną Wstęgę jeziora Brodno Wielkie. Już tradycyjnie jachty popłynęły o godz. 13.00 wokół  Wyspy Łabędziej. Głównymi uczestnikami regat byli tutejści żeglarze. 20 uczestników ścigało się o miano najlepszego. Błękitna Wstęga jeziora Brodno Wielkie przypadła: w gronie najmłodszych, Optimistce- Hanie Wasilewskiej,  Cadetom – Marcelowi Kurjańczykowi i Filipowi  Nowak. W grupie Open, wśród jachtów wieloosobowych i osób dorosłych Błękitna Wstęga powędrowała do Huberta Kurjańczyka i Oskara Plichty. Tego dnia, już tradycyjnie w wielu miejscach na Pomorzu rozgrywano ostatnie regaty sezonu.
Zakończenie sezonu odbyło się w warunkach deszczowych, tym razem bez ogniska, ale  z wyjątkowymi gośćmi Ameryki, pasjonatami żeglarstwa , którzy zaoferowali naszej młodzieży możliwość skorzystania z rejsów oceanicznych w roli załogi. Współpraca ma na celu umożliwić podniesienie kompetencji żeglarskich na jachtach wielu załogowych.  Kiełbasa z kotła okazała się nie lada atrakcją i spotkanie w sali szkoleniowej z podsumowaniem sezonu żeglarskiego. W przygotowanej prezentacji pokazano wiele sukcesów, wiele zdobytych medali i wiele zadowolenia z trzynastoletniej działalności klubu UkŻ Lamelki, a tym samym promowania Gminy Kartuzy, miejsca bazy szkoleniowej jakim jest Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej. Jak podkreśliła H. Kajeta ogromne sukcesy  na poziomie Mistrzostw Świata i Mistrzostw  Polski wzbudza coraz większe zainteresowanie miejscem CSWiPR prowadzonym przez Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach.

Pomimo zakończenia sezonu, młodzi zawodnicy trenują na wodzie do końca października już na przyszły sezon.

Ponadto od 3 listopada zaczynamy z kolejną aktywnością. Zapraszamy wszystkich do wspólnego MORSOWANIA z Stowarzyszeniem Rowerowym Kaszuby. Więcej na stronie: https://www.facebook.com/161756807296658/photos/a.195243670614638/1471281706344155/?type=3&theater

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 9 osób, w tym Milka Ladzinski, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: chmura, ocean, niebo, góra, na zewnątrz, woda i przyroda

Obraz może zawierać: 2 osoby, niebo, góra, na zewnątrz, woda i przyroda

 

Czasami wysoki bom uda się za mocno 🙂

Opublikowany przez UKŻ Lamelka Kartuzy Środa, 5 czerwca 2019