Z jezior na oceany

Pierwsze spotkanie z cyklu ” Z jezior na oceany” z Szymonem Kuczyńskim w Centrum Wodnych Sportów i Promocji Regionu na Złotej Górze rozpoczął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński witając po raz pierwszy w tym roku. Ze względów bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów związanych z Covid -19 nie mogliśmy wpuścić na salę, w której odbywała się prelekcja więcej niż 20 osób, jednak lokalizacja wydarzenia umożliwiła słuchanie opowieści Szymona również na zewnątrz za pomocą nagłośnienia.

Szymon Kuczyński znany żeglarz i trener zainaugurował cykl szkoleń pn. Z jezior na oceany od CSWiPR na Złotej Górze. Były też dodatkowe atrakcje jak pływanie na jachcie szkoleniowym 2020 oraz wystawa poświęcona Latarniom Morskim udostępniona przez Towarzystwo Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, gdzie można obejrzeć wystawę codziennie od 12.00-16.00 na terenie Mariny.

Tego dnia na Złota Górę zawitali światowi miłośnicy żagli. Min.  można było spotkać się Trenerem Olimpijczyków z Barcelony Leszkiem Dubiela; wielokrotnym Mistrzem Świata m.n. w klasie Micro Jarkiem Kaczorowskim, czy Maciejem Sapiejka byłym zawodnikiem oraz trenerem kadrowym. Jak zwykle nie zabrakło przyjaciół żeglarstwa, kap. Waldemara Mieczkowski „Zawiszy Czarnego”, Kajetana Kilanowskiego, Marka Pawlińskiego.  Wśród uczestników spotkania gościliśmy m.in. dyr. Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach Aleksandrę Maciborską – Pytka i Prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichtę a także Prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego.

Burmistrz Kartuz oraz Prezes POZŻ podziękowali za przybycie i ciekawe spotkanie Szymonowi Kuczyńskiemu oraz wszystkim miłośnikom, którzy przybyli na wydarzenie „z Jezior na Oceany”. Po spotkaniu można było skorzystać z pięknego akwenu jeziora Brodno Wielkie. Chętni do pożeglowania mieli okazję sprawdzić jachty na wodzie.

Realizacją wydarzenia od strony brzegowej w ramach promo.wania projektów związanych z Edukacją Morską w zakresie realizacji zadań na terenie CSWiPR jest koordynator d/s CSWiPR Hanna Kajeta. Wsparcia udzielili wolontariusze z Fundacji Helios za co bardzo dziękujemy.

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.mat.pras.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją