XV Mistrzostwa Kartuz na Złotej Górze – VII ŻPK

25-26 września odbyły się XV Mistrzostwa Kartuz z udziałem dzieci i młodzieży zorganizowany we współpracy z Uczniowskim Klubem Żeglarskim Lamelka Kartuzy. W regatach uczestniczyło ponad 110 żeglarzy z 15 klubów. Głównie rywalizowano w dwóch klasach: Optimist grupa B i UKS  i klasie Cadet.

Już tradycyjnie, po raz siódmy przeprowadzono regaty o Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego w wyścigach VIP rejs. W tym roku Omegi rywalizowały w dwudniowych regatach odbywając 5 wyścigów.

Dekoracji dokonał Filip Lipski koordynator d/s dzieci i młodzieży w zakresie rywalizacji sportowej – przedstawiciel PoZŻ oraz Daniel Dobka z ramienia Powiatu Kartuskiego.

W tym roku regaty miały wyjątkową oprawę, ponieważ swoje 15-lecie obchodził ich organizator – Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy. Z tej okazji klub otrzymał list gratulacyjny od starosty kartuskiego Bogdana Łapy i przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego Mieczysława Woźniaka. Przygotowane zostały też atrakcje na lądzie otwarte dla wszystkich m.in. zjeżdżalnie i koncerty zorganizowane przez Partnerów UKŻ lamelka Kartuzy i Burgerownię Złota Góra.

Organizatorami cyklu VII Żeglarskiego Pucharu Kaszub są UKŻ Lamelka Kartuzy przy współpracy klubów biorących udział w pucharowych regatach oraz Gmina Kościerzyna i Pomorski Związek Żeglarski oraz JST.

Zadanie realizowane jest przy wsparciu środkami publicznymi: Gminy Kartuzy i Powiatu Kartuskiego oraz Pomorskiej Federacji Sportu.

Kartuz

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 użytkowników, w tym Hanna Kajeta i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i na świeżym powietrzuVII ŻKP: XV Mistrzostwa Kartuz na 15-lecie UKŻ Lamelka

 

Może być zdjęciem przedstawiającym wyścigi łodzi i żaglówka

LINK do koncertu: https://www.facebook.com/burgerownia.co/videos/2257469014387881