VI Bieg o Złotą Górę za nami

W sobotę 7 września, na terenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbył się już po raz szósty „Bieg o Złotą Górę” w ramach X etapu imprezy cyklicznej „Kaszuby Biegają 2019”.

Ponad 400 biegaczy  z całej Polski rywalizowali w malowniczo pięknych terenach Wzgórz morenowych wokół  jeziora Brodno Wielkie, na terenach Kaszubskiego Parku Narodowego.

Piękna pogoda sprzyjała zawodnikom. Oprócz Medali i nagród na zawodników i osoby towarzyszące czekała niespodzianka w postaci nieodpłatnego udostępnienia kajaków, w ramach dostępu do aktywności sportów wodnych oferowanych przez Marinę w okresie od Maja do Października.

Tego dnia Na Złota Górę zawitali goście z Polanicy wraz z Burmistrzem Kartuz Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim oraz  Aleksandrą Maciborską – Pytka dyrektorem Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach.

Więcej o wydarzeniu sportowym na stronie biegowej  http://biegzlotagora.cyklkb.pl/179-bieg-zlota-gora/zlota-gora-news/1785-387-biegaczy-z-calej-polski-biegalo-na-zlotej-gorze-3

Szczególne podziękowania  składam na ręce dyrektora zawodów Henryka Miotk oraz całego zespołu Kaszubskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej w Żukowie za przygotowanie tegorocznej edycji „Biegu o Złotą Górę” . koordynator d/s CSWiPR Hanna Kajeta