Konferencje międzynarodowe i szkolenia – II część Otwarcia sezonu żeglarskiego w CSWiPR

Ośrodek Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze pomimo kapryśnej pogody należał do jednych z bardziej intensywnych dni w ostatnim czasie. W ramach możliwości pandemicznych przeprowadziliśmy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim szkolenie instruktorów oraz regaty rozgrzewkowe gr „O” w ramach pierwszych startów regatowych. Do szkolenia zgłosiło się 5 klubów z Gdynia, Cedry Wielkie, Chmielno, Nauczyciele z  Szkoły Podstawowej w  Goręczynie  i ZKiW Brodnicy Górnej i gospodarze UKŻ Lamelka Kartuzy. więcej na stronie portalu żeglarskiego PoZŻ: https://zeglarski.info/artykuly/optimisciarze-scigali-sie-w-brodnicy-gornej-i-w-gdyni/

CSWiPR już tradycyjnie od pięciu lat w ramach współpracy z dr Dariuszem Skalskim z wydziału  Sportów Wodnych przy AWFiS  współorganizowało wydarzenia poświęcone bezpieczeństwu nad wodą oraz edukacji zdrowia. Otwarcie wydarzenia Online odbyło się  z udziałem przedstawicieli 10 uczelni wyższych (6 zagranicznych i 4 polskich).  Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński – gospodarz już cyklicznej imprezy na terenie gminy Kartuzy organizowanej na okoliczność Otwarcia Sezonu Żeglarskiego przywitał wszystkich gości z Polski i zagranicy z samej Stolicy Kaszub.

Konferencja o charakterze interdyscyplinarnym, naukowym i praktycznym miała za zadanie zapewnić specjalistom z różnych obszarów i dyscyplin nauki wymianę poglądów na temat kultury fizycznej, bezpieczeństwa na bazie m.in. propagowania dobrych praktyk prowadzenia ośrodka Sportów Wodnych w Powiecie Kartuskim. Hanna Kajeta w ramach komitetu organizacyjnego dokonała prezentacji ON-line w zakresie działalności i realizowanych obszarów zadaniowych dla funkcji CSWiPR Złota Góra w Brodnicy Górnej, gm. Kartuzy w jednym z paneli konferencji.

Patronat honorowy wydarzenia objęli:                                                                           prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, JM Rektor AWFiS w Gdańsku; Bogdan Łapa Starosta Powiatu Kartuskiego i Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz.

Zapraszam do obejrzenia podsumowania z konferencji pod linkiem: https://www.facebook.com/photo?fbid=4144000385660627&set=pcb.4144005475660118