Kameralnie „Koncert na sportowy Dzień Dziecka „

Sportowa zabawa i koncert szantowy – tak wyglądała sobota na Złotej Górze

… „Sport jednak nie był jedyną atrakcją sobotniego popołudnia na Złotej Górze. Miłośnicy kultury żeglarskiej, w szczególności jej muzycznego aspektu, pod wieczór mieli nie lada okazję – na scenie amfiteatru na Złotej Górze wystąpił Waldemar Mieczkowski, wieloletni kapitan flagowy żaglowca „Zawisza Czarny”, który swoją karierę jako szantyman zaczynał już w 1979 roku. Muzycznie tego dnia wspierali go Jacek Jakubowski (akordeon) oraz Mariusz Kamper (gitara)”.

…”W efekcie nad jez. Brodno Wielkie można było usłyszeć najprzeróżniejsze szanty i piosenki żeglarskie, bardziej i mniej znane. Na widowni pojawili się też członkowie Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, którego Jacek Jakubowski jest założycielem i dyrygentem. Zaprezentowano m.in muzykę irlandzką. więcej w artykule M. Krajewskiego https://kartuzy.naszemiasto.pl/sportowa-zabawa-i-koncert-szantowy-tak-wygladala-sobota-na/ar/c13-8310902

Od 14 do 19 Kartuskie Centrum Kultury, wraz ze wspomnianym CSWiPR, zorganizowały Sportowy Dzień Dziecka na Złotej Górze. Od rana już działała wypożyczalnia sprzętu wodnego, z której wiele osób skorzystało. Jak sama nazwa wskazywała były też atrakcje dla dzieci, m.in. skromny tor przeszkód pod amfiteatrem, stanowiący swego rodzaju przedsmak pełnego toru już mariny żeglarskiej” Burgerowego Placu zabaw” z nagrodami w postaci: słodyczy, upominków i niespodzianek.

Zapraszamy jeszcze w czerwcu do spotkań i uczestnictwa w wydarzeniach: <Matematyka pod Żaglami, Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz, czy też nowego wydarzenia adresowanego do mieszkańców Powiatu Kartuskiego  26-27 czerwca  – SUP PIKNIK POWIATU KARTUSKIEGO „Złota Góra SUP Race@piknik 2021”
Zapraszamy na strony:  Facebook Zlota Góra; CIT, Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 użytkowników, w tym Hanna Kajeta i Leszek Przewoski i na świeżym powietrzu