Gala V Żeglarskiego Pucharu Kaszub za nami

W Kartuskim Centrum Kultury odbyła się gala V Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Spotkanie z piosenkami żeglarskimi i szantami uświetnił zespół „Skarb Złotej Góry” ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej, które towarzyszyło podsumowaniu zmagań żeglarskich podczas pięciu regat trwających od czerwca do września. Zwycięzcy cyklu Pucharu Kaszub otrzymali statuetki zwycięstwa w pięciu kategoriach: Optimista gr UKS, Optimist gr 0, Cadet, Omega i Open. Ponad 100 osób wypełniło salę w oczekiwaniu na wyniki. UKŻ Lamelka po raz kolejny wygrała cykl ŻPK. Gratulujemy !

Dziękujemy Samorządom lokalnym za wspieranie inicjatywy upowszechniania żeglarstwa na Kaszubach,  a w szczególności Gminie Kartuzy i Kartuskiemu Centrum Kultury za współudział w organizacji regat  oraz Strażakom z OSP za dodatkowe wsparcie w zakresie zabezpieczenia na wodzie.

Regaty w CSWiPR na Złotej Górze należą do najliczniejszej floty regatowej, gdzie ściga się rok rocznie ponad 100 jachtów.

Zapraszamy na relację zdjęciową  oraz sponsora medialnego Żeglarskie Info w ramach współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Dziękujemy wszystkim lokalnym mediom za współpracę oraz uczestnictwo podczas regat w: Mechelinkach, Chmielnie, Stężycy, Wdzydzach Kiszewskich, na Złotej Górze w Brodnicy Górnej oraz w Kartuzach.

https://zeglarski.info/artykuly/w-kartuzach-uroczyscie-podsumowano-v-zeglarski-puchar-kaszub/?fbclid=IwAR2M76MpUmZAqiWmz96GzjNentbgKOdiWeSsQByIfVhMNW5C8udJxIJbuvQ

Do zobaczenia za rok.