Błękitna Wstęga jeziora Brodno Wielkie – zakończenie sezonu żeglarskiego w CSWiPR

Niedzielne ostatnie regaty sezonu zakończone.

W ostatnim wyścigu regatowym zakończenia sezonu na Złotej Górze uczestniczyły jachty wielozałogowe w dwóch kategoriach: Open i klasy Cadet. Na wodach jeziora Brodno Wielkie pierwsze miejsce w klasyfikacji Open zajęła załoga jachtu „Przyjaciel”, w której skład weszli Andrzej Leman, Jarosław Szmyt, Marcin Kosala, Marek Fudalński i Grzegorz Musielak. Natomiast w klasie CADET zwyciężyła załoga Patryk Ulaczyk i Tymoteusz Roszkowski.

Na początku roku z powodu pandemii i sięgającej ok. 200 uczestników wrześniowych Mistrzostw Kartuz podjęto decyzje VII ŻPK o przeniesieniu  łodzi startujących w kategorii Open  na termin października.

Regaty odbyły się w pięknym słońcu jesiennym z ograniczonym wiatrem. Zwycięzcą kategorii  Open został jacht Przyjaciel z sternikiem Andrzejem Lemanem.  Za nimi uplasowali się startujący na Omegach Bartłomiej Szlija, Piotr Ulaczyk i Agnieszka Kąkol oraz Jan Romńczuk, Franciszek Czerwionka, Bogdan Synowiec.  Z kolei w kategorii U24 drugiej części XV Mistrzostw Kartuz  najlepsi okazali się Hubert Kurjańczyk i Maksymilian Pelowski, przed Wojciechem Wysockim i Inez Sapiehą oraz Michałem Dampsem i Jakubem Bojanowskim.

Wręczenia Pucharów dokonał wicestarosta Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus w asyście Waldemara Mieczkowskiego kap. żaglowca „Zawiszy Czarnego”.

Organizatorami regat byli klub UKŻ Lamelka Kartuzy oraz Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach. Bazą zawodów zaś Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu „Złota Góra”. Była to ostatnia impreza zaliczana do tegorocznej edycji regat na terenie Mariny CSWiPR na Złotej Górze.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu środkami: Gminy Kartuzy i Powiatu Kartuskiego. Przedstawiciel UKŻ Lamelka Kartuzy  podziękował Staroście Piotrowi Fikus,  a także Burmistrzowi Kartuz Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu za wspieranie rozwoju żeglarstwa w gminie i powiecie kartuskim, szczególnie na terenie CSWiPR Złota Góra.

Do zobaczenia w ostatni weekend kwietnia 2022r.

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym wyścigi łodzi, żaglówka i przyroda

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie biorący udział w wyścigach łodzi, żaglówka i zbiornik wodny